Linux Ubuntu - PPPoE

Налаштування операційної системи Linux здійснюється на прикладі Ubuntu, оскільки вона є найбільш розповсюдженою серед Linux-систем.

Щоб налаштувати підключення за допомогою широкосмугового протоколу PPPoE (Point-to-point protocol over ethernet) Вам необхідно виконати наступні дії:

1. Відкрийте меню "Програми" -> "Стандартні" -> "Термінал" ("Приложения" -> "Стандартные" -> "Терминал", "Applications" -> "Accessories" -> "Terminal"):

2. У щойно відкритому терміналі введіть команду sudo pppoeconf, як зображено нижче, та натисніть Enter:

УВАГА! Для виконання команди sudo pppoeconf від суперкористувача (root) з'явиться запит для вводу пароля непривілейованого користувача. Введіть цей пароль та натисніть Enter.

3. У діалоговому вікні "ВСІ ПРИСТРОЇ ЗНАЙДЕНО?" ("ВСЕ УСТРОЙСТВА НАЙДЕНЫ?", "ALL DEVICES FOUND?")з'явиться безпосередньо програма налаштування підключення, яка відобразить усі знайдені мережеві пристрої. У більшості випадків розпізнаються усі мережеві інтерфейси і жодних додаткових дій робити не потрібно. Для продовження натисніть "Так" ("Да", "Yes"):

4. У діалоговому вікні "СКАНУВАННЯ ПРИСТРОЇВ" ("СКАНИРОВАНИЕ УСТРОЙСТВА", "SCANNING DEVICE")відобразиться процес пошуку активного мережевого адаптера і доступність через нього сервера РРРоЕ-автентифікації:

УВАГА! Якщо система відобразить діалогове вікно з помилкою "НЕ З'ЄДНАНО" ("ПОДКЛЮЧЕНИЕ НЕ ВЫПОЛНЕНО", "NOT CONNECTED"), необхідно перевірити чи активний мережевий адаптер та чи кабель правильно підключений до нього:

5. У діалоговому вікні "ПОПУЛЯРНІ ПАРАМЕТРИ" ("ПОПУЛЯРНЫЕ ПАРАМЕТРЫ", "POPULAR OPTIONS")виникне запит, чи бажаєте Ви використати опції defaultroute (автоматично додає маршрут по замовчуванню),noauth (не потребує від автентифікації PPPoE сервера) та видалити опцію nodetach. В більшості випадків ці дії потрібні для успішного підключення, тому натисніть "Так" ("Да", "Ok"):

УВАГА! Якщо система відобразить діалогове вікно "ПІДТВЕРДЖЕННЯ ЗМІН" ("ПОДТВЕРЖДЕНИЕ ИЗМЕНЕНИЙ", "OKAY TO MODIFY"), це свідчить про те, що у Вас вже налаштоване підключення і система питає чи потрібно перезаписати існуючі налаштування. Для підтвердження натисніть "Так" ("Да", "Yes"):

6. У діалоговому вікні "ВВЕДІТЬ ЛОГІН" ("ВВЕДИТЕ ИМЯ ПОЛЬЗОВАТЕЛЯ", "ENTER USER NAME") введіть логін, який наданий Вам при оформленні Заяви-замовлення, та натисніть "Гаразд" ("Ок", "Ок"):

7. У діалоговому вікні "ВВЕДІТЬ ПАРОЛЬ" ("ВВЕДИТЕ ПАРОЛЬ", "ENTER PASSWORD") введіть пароль, який наданий Вам при оформленні Заяви-замовлення, та натисніть "Гаразд" ("Ок", "Ок"):

8. У діалоговому вікні "ВИКОРИСТАННЯ PEER DNS" ("ИСПОЛЬЗОВАНИЕ PEER DNS", "USE PEER DNS") Вас запитає, чи хочете Ви, щоб система автоматично використовувала адреси DNS-серверів, виданих провайдером при підключенні. Для підтвердження натисніть "Так" ("Да", "Yes"):

9. У діалоговому вікні "ПРОБЛЕМА ОБМЕЖЕННЯ MSS" ("ПРОБЛЕМА С ОГРАНИЧЕННЫМ MSS", "LIMITED MSS PROBLEM") для уникнення можливих проблем з підключенням, пов'язаних із специфікою обладнання, рекомендується обмежити розмір MSS до 1452 байт (технічний параметр стека TCP/IP). Для підтвердження натисніть "Так" ("Да", "Yes"):

10. У діалоговому вікні "ГОТОВО" ("ВЫПОЛНЕНО", "DONE") Вас запитає, чи потрібно автоматично підключати це з'єднання при кожному завантаженні Вашого комп'ютера. Для підтвердження, натисніть "Так" ("Да", "Yes"); для відмови - "Ні" ("Нет", "No"):

11. У діалоговому вікні "ВСТАНОВИТИ ЗЄДНАННЯ" ("УСТАНОВИТЬ СОЕДИНЕНИЕ", "ESTABLISH A CONNECTION"), натисніть"Так" ("Да", "Yes"), якщо Ви бажаєте, щоб підключення до Інтернету відбулося зараз. Для відмови натисніть "Ні" ("Нет", "No"):

12. Якщо усі налаштування були проведені коректно, Ви побачите діалогове вікно "З'ЄДНАННЯ ІНІЦІАЛІЗОВАНО" ("ПОДКЛЮЧЕНИЕ ИНИЦИАЛИЗИРОВАНО", "CONNECTION INITIATED") з повідомленням про успішне встановлення з'єднання з Інтернетом. Для завершення натисніть "Гаразд" ("Ок", "Ок"):

13. При успішному підключенні до мережі Інтернет у виводі команди ifconfig з'явиться новий мережевий інтерфейс "ppp0":

* Керувати PPPoE підключенням можна за допомогою наступних команд:

sudo poff dsl-provider - розірвати PPPoE підключення;

sudo pon dsl-provider - встановити PPPoE підключення;

plog - перевірити статус PPPoE підключення.

УВАГА! Якщо вивід команди plog містить записи типу "CHAP authentication succeeded", то це свідчить про те, що автентифікація пройшла успішно:

УВАГА! Якщо вивід команди plog містить записи типу "CHAP authentication failed", то це свідчить про те, що автентифікація не пройшла успішно, у зв'язку з невірним введенням логіну або паролю:

* Інформацію про логін та пароль можна переглянути та змінити за допомогою команди sudo nano /etc/ppp/pap-secrets.

 Друзі та партнери:

mandaryn   uarnet    001    

kalush.in.ua

   

 
м. Калуш
б-р. Незалежності, буд. 6
(зі сторони 4-ьох доріг)
тел.: (03472) 70102
моб.: (068)1442227
(095)1984443
м. Долина
пр. Чорновола, буд. 10  
тел.: (03477) 27070
моб.: (066) 3894177
_
(с) 2013 Маліновський В. Б.

Структура власності